כתובתנו

תפוצות ישראל 6א גבעתיים

טלפון

03-7325151

E-Mail

meditest@meditest.co.il

טפסים להורדה

הקליקו כאן [...]

בדיקות רפואיות תקופתיות

מטרתן של בדיקות רפואיות תקופתיות הן הערכה של המצב הבריאותי הכללי של האדם העובר אותן, בין אם הוא עובד או מעסיק. במהלכן של הבדיקות, הרופא יעריך את המצב הגופני בו אתה נתון, מצב איבריך ותפקודם. ההערכה הפיסית יכולה לכלול בדיקה תוך כדי הסתכלות, מישוש, הקשה או האזנה לאזורים מסוימים בגוף. הבדיקה עשויה לכלול גם דיון בהיסטוריה הרפואית, בה יבוצע ניתוח לגבי התרופות הכרוניות להן אתה נדרש, מצבים רפואיים מיוחדים, אלרגיות קיימות וידועות או כל סימפטום או תסמין אשר יטריד את מנוחתך.

לשם מה יש לבצע בדיקות רפואיות תקופתיות ובאיזו תדירות?

בדיקת רפואיות תקופתיות נעשות כדי להעריך את המצב הבריאותי הכללי. המידע שיתקבל מהבדיקה יאפשר לרופא לתת המלצות ספציפיות כיצד למנוע מחלות פוטנציאליות ולשמור על בריאות תקינה. הליך זה מאפשר לזהות בעיות בשלב מוקדם, כך שתוכל לנקוט בצעדים כדי למנוע מבעיות קיימות להחמיר ואף להופיע. אם במהלך הבדיקות מתגלה ממצא חריג או מדאיג, תוכל להמשיך בבדיקות עמוקות וספציפיות יותר עד לאבחון הדיפניטיבי. כמו כן, אנשים רבים רואים בבדיקה התקופתית הזדמנות להתייעץ ולשאול שאלות בנושאים המעסיקים את בריאותם.

התדירות שבה יש לעבור בדיקות סקר רפואיות תקופתיות תלויות בגורמים רבים, לרבות גורמים אישיים וספציפיים כמו מצב בריאותי, גיל ומגדר. למרות שפעמים רבות אנשים שונים יבקרו את רופא המשפחה שלהם לפחות פעם אחת בשנה, ייתכן שתדרשו לבדיקה תקופתית בתדירות גבוהה יותר או לחילופין בתדירות נמוכה יותר, בהתאם למצב הספציפי הנתון. כך שלגבי מרווח הזמן הנדרש בין הבדיקות התקופתיות יש  להתייעץ עם הרופא.

מהלכן של בדיקות רפואיות תקופתיות

בדיקות סקר רפואיות תקופתיות יכולות להיות כוללניות או ספציפיות יותר, בין היתר בהתאם למצבים תעסוקתיים או אחרים אשר עלולים להשפיע על בריאותך כמו חשיפה לרעש. בדרך כלל בדיקות רפואיות תקופתיות יכללו מדידת גובה ומשקל, דופק, קצב הנשימה, חום ולחץ דם. כמו כן תידרש להוכיח סיבולת לב-ריאה במגוון אמצעים וסביר להניח כי תעבור גם בדיקה פיסית על ידי רופא.

תוכל לחזור לפעילות הרגילה מיד לאחר הבדיקה ולהמשיך בשיגרת החיים המוכרת לך. אצלנו במדיטסט, תוכל להיות בטוח כי אתה נמצא במעקב המקצועי והאיכותי ביותר הניתן, ואנו כבר ניידע אותך בכל פרטי התוצאות שייתקבלו.

אנו כאן עבורכם:

חייגו אלינו או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

נושאים נוספים