בדיקות דם לעובדים

תמיכה בבריאות העובדים וברווחת הצוות העובד עשויה לספק מגוון יתרונות הן לעובדים והן לעסק כאחד. בדיקות דם לעובדים יכולות לכלול בדיקות כימיות כמו ליפידים – כולסטרול, טריגליצרידים, בדיקות סוכרת, מרקרים ספציפיים כמו PSA לגברים, בדיקת ספירת דם מלאה, בדיקות תפקודי כליות (כליות), בדיקות תפקודי כבד ובדיקות אחרות לפי בקשה. 

כמו כן יש לזכור כי ישנם סוגים מסוימים של עבודה אשר עלולים לחשוף את העובדים לגורמים ביולוגיים שעלולים להיות מסוכנים ורעילים. לכן, כאשר לך, כמעסיק, ידוע כי העובדים נמצאים בסיכון מסוים, ולו פוטנציאלי או נדיר, כדאי לחשוב על בדיקת חשיפה לחומרים רעילים. בדיקות אלו ייכללו, בין היתר, בדיקת עופרת, קדמיום, נחושת, אבץ, פלואריד, כרום ומחלות מדבקות. 

היתרונות הקיימים בהצעת בדיקות דם לעובדים

כאשר מציעים לעובדים לבצע בדיקות דם באופן רוטיני ועיקבי, יש לכך יתרונות רבים והשלכות על שביעות רצונם של העובדים. הטבות תעסוקה ייחודיות אלה, אשר חורגות מתנאי הביטוח המחייבים, הן המפתח לשמירה על כוח עבודה בריא ויצרני, ואף עשויות לחסוך לך, כמעסיק כסף רב, לטווח הארוך. ההצעה לעובדים לבצע בדיקת דם שנתית היא דרך מצוינת לתמוך ברווחת העובדים ולגרום לחברי הצוות להשקיע ולשמור על בריאותם. 

מן הסתם, בריאת העובדים לא תוכל להשתפר בן לילה, אולם יהיה זה צעד חשוב אשר יוכל להזכיר להם את הנושא ויעודד אותם להמשיך לשפר את הבדיקות. כמו כן, הם יוכלו להיווכח כי חושבים ומעריכים אותם, גם מעבר לנושאים המקצועיים הטריוויאליים. 

חבילות מותאמות לדרישות העסק או החברה

ניתן להתאים את בדיקות הדם לעובדים על פי צרכי הארגון הספציפיים שלך.  יהיו מעסיקים אשר יידרשו בדיקת בריאות כללית כדי לקבוע את גורמי הסיכון הבריאותיים הכלליים של העובד; בדיקה כללית מורחבת אשר יכולה לכלול גם בדיקות לחסר ויטמין זה או אחר וכן בדיקות חשיפה לחומרים רעילים. או בדיקות דם כלליות ומלאות אשר יוכלו להציג לעובד את כלל מרכיבי הבריאות. 

מעבדות מדיטסט יכולות להתאים באופן ספציפי לצרכי החברה את חבילת הבדיקות הנדרשות. כמו כן אפשר יהיה לתכנן איך ייעשו בדיקות דם לעובדים, ואיך הן ייאספו, האם העובדים יוזמנו ליום מיוחד או שהדגימות יוכלו להיאסף ממקום העבודה, האם כל אחד מהעובדים יוזמן באופן אישי ועוד שאלות או תובנות שנוכל לענות עליהן בשמחה. 

Leave a Reply

Close Menu