כתובתנו

תפוצות ישראל 6א גבעתיים

טלפון

03-7325151

E-Mail

meditest@meditest.co.il

טפסים להורדה

הקליקו כאן [...]

בדיקה רפואית תקופתית

כל מה שרצית לדעת לגבי בדיקה רפואית תקופתית

מקומות עבודה רבים מציעים לעובדיהם בדיקה רפואית תקופתית כחלק מתכנית כללית לקידום בריאות העובדים. תכוניות לקידום בריאות העובדים, לרבות שירותי רפואה מונעת, על חשבון המעסיק אומצו במקומות עבודה רבים, במגוון תעשיות ותחומים. חברות רבות רואות בתוכניות אלו, מרכיב חשוב בתרבות הארגונית שלהן. תכניות אלה כוללות בין היתר, בדיקות סקר אחת לתקופה, שנועדו לשמור על בריאות העובדים לאורך זמן.

וולונטרית או חובה חוקית

כאמור ארגונים רבים מציעים לעובדיהן, בדיקה רפואית תקופתית בארגון על חשבונם. חשוב להבחין, בין התחומים התעסוקתיים שבהן, הבדיקות נדרשות על פי חוק והן חיוניות, לשם הבטחת כשירות העבודה של העובד, לטובת שמירה והגנה על בטחון הציבור ,לבין התחומים בהם הבדיקות הן וולונטריות. באופן עקרוני בתחומים שהמחוקק לא החריג אותם במפורש ,כגון עובדים בגובה, המעסיק אינו רשאי לכפות על עובד לעבור בדיקה רפואית תקופתית הן כתנאי מקדים, טרם קבלה לעבודה כמו גם, לאורך הקרירה בהמשך. המעביד יכול להציע לממן בדיקה רפואית תקופתית לעובדים ולהציג להם, את היתרונות שזיהוי מקדים באמצעות, ביצוע בדיקות מעין יוכל לתרום לעובד. עם זאת במידה ועובד אינו מעוניין בכך,  למעביד אסור לפגוע בזכויותיו בעקבות החלטתו.

הגנה על הציבור או סביבת עבודה מסוכנת

עם זאת, קיימים חוקים המחייבים עובד לבצע בדיקה רפואית תקופתית בעבודה כאשר מדובר במקום עבודה, הכולל גורמי סיכון מיוחדים לבריאותם של העוסקים בו. החוק החריג מספר תחומים בהם בדיקה רפואית תקופתית בארגון נועדו לשם הגנה על בריאות הציבור, לדוגמא, בתעשיות המזון, הרפואה, התעופה, הרפואה , השירותים החברתיים ועוד. גם בתחומי עבודה הכוללים סיכונים הקשורים באופי העבודה כגון, חשיפה לגורמי סיכון ייחודיים, העובדים יהיו מחויבים במעבר בדיקה רפואית תקופתית בעבודה בהתאם לחוק, על מנת להגן על שלומם ולהפחית את מידת הסיכון שלהם לחלות.

בדיקה רפואית תקופתית במכון וותיק ומקצועי

אם אתם זקוקים למידע נוסף לגבי, בדיקה רפואית תקופתית לעובדי חברה הגעתם למקום הנכון. המרכז הרפואי מדיטסט מתמחה באספקת שירותי רפואה מונעת כבר משנות ה-80. המרכז מציע שירותי בדיקה רפואית תקופתית לעובדי חברה במגוון רחב של תחומים. למדיטסט לקוחות ממגוון סקטורים במשק, לרבות משרדי משלה, חברות פרטיות וציבוריות, כמו גם לקוחות פרטיים. באמצעות המרכז ניתן לבצע סוגים שונים של בדיקה רפואית תקופתית לעובדים בהתאמה, לצרכים ולמאפייני התעסוקה.

אנו כאן עבורכם:

חייגו אלינו או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

נושאים נוספים