כתובתנו

תפוצות ישראל 6א גבעתיים

טלפון

03-7325151

E-Mail

meditest@meditest.co.il

טפסים להורדה

הקליקו כאן [...]

בדיקה רפואית לעובדים

מה חשוב להבין לגבי בדיקה רפואית לעובדים

ביצוע בדיקה רפואית לעובדים באופן תקופתי הינו חובה חוקית, עבור חברות המעסיקות עובדים מקצועיים בגובה. המחוקק הסדיר במסגרת תקנות הבטיחות בעבודה, הוראות ייעודיות לתחום זה, בגלל מאפייני העבודה הייחודיים המתקיימים בהם. לעבודה בגובה נלווית רמת סיכון גבוהה, לתאונות או נפילות שיכולות להסתיים, בפגיעות קשות של העובדים, כמו גם בפגיעה קשה בעוברים והשבים בסביבה. במסגרת תקנות הבטיחות בעבודה, המחוקק הגדיר את חובת המעבידים לוודא, שכל עובד בגובה יהיה במצב בריאותי תקין, על מנת  שהוא לא יסכן את עצמו, את עמיתיו לעבודה ואת הציבור הרחב. במסגרת זו כל מעסיק נדרש, לבצע בדיקה רפואית לעובדים מעת לעת, בהתאם לרמת הסמכתם, כפי שהנהלים מחייבים.

עבודה בגובה

התחום של עבודה בגובה לצורך עמידה בדרישות התקנות, כולל תפקידים שיש בהם גלישה מבניינים, טיפוס על תרנים, כמו גם, עבודה על עגורנים. המועמדים לביצוע עבודות, מעין אלו מופנים לביצוע בדיקה רפואית לעובדים במרפאות תעסוקתיות, לשם הבטחת כשירותם לעבודה בתחום זה. ההפניה עבור בדיקות רפואיות לאתתים תיעשה, באמצעות טופס הפנייה חתום של המעביד, לאחד מהמכונים המבצעים בדיקות אלו וקיבלו אישור והסמכה לכך, מהגורמים הרגולטורים המוסמכים לכך.

בדיקות נדרשות

במסגרת בדיקות רפואיות לעגורנאים החברה המבצעת את הבדיקה, בונה אבחנה רפואית תעסוקתית מקיפה, כולל איסוף כל המידע הרלוונטי מאת רופא המשפחה של העובד, לגבי היסטוריית מחלות ותרופות. בנוסף, בדיקות רפואיות לעגורנאים כוללות בדיקה קלינית ייעודית, השמה דגש על מצבה של מערכת שרירים ושלד, של מערכת הלב וכלי הדם, כמו גם של מערכת העצבים המרכזית וההיקפית. במהלך בדיקות רפואיות לאתתים ועגוראנים גם מבצעים, בדיקות שמיעה וראייה מקיפות, הן לבחינת חדות הראייה של העובד והן את תקינותה של הראיה היקפית, הדרושה לעבודה בטוחה בגובה. הבדיקה נועדה להבטיח, עד כמה שניתן, את צמצום הסיכוי לאירועים מסוכנים, בעקבות מצב רפואי של העובד, אותו ניתן היה לגלות מראש.

בדיקה רפואית לעובדים במרכז מנוסה

אם אתם עובדים בתחום הבנייה בגובה ומחפשים מקום מקצועי ומנוסה לביצוע בדיקה רפואית לעובדים שלכם בהתאם לחוק, אתם במקום הנכון. מכון מדיטסט מתמחה מזה שנים ארוכות, בביצוע בדיקות רפואיות תקופתיות בכל מגזרי המשק הציבורי והפרטי, לרבות בדיקות תקופתיות לעובדים בגובה. הבדיקות של מדיטסט מבוצעות בהתאם לתקנות הבטיחות בעבודה ואישורי הבדיקה הרפואית של המכון, מוכרים לצורך קבלת היתר עבודה והסמכה מעשית.

אנו כאן עבורכם:

חייגו אלינו או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

נושאים נוספים